Strona główna
Lifestyle
Tutaj jesteś

Jak pozbyć się wąsika nad wargą?

7 kwietnia 2022 Jak pozbyć się wąsika?

Jak pozbyć się wąsika? Włoski nad górną wargą ust Ci przeszkadzają? Nie czujesz się z nimi komfortowo? Poznaj sposoby na usunięcie wąsika.

Jak pozbyć się wąsika

Zaczynając, należy podkreślić, że owłosienie na twarzy kobiety jest całkowicie normalne, a więc każda kobieta posiada nad wargami wąsik. Problem może pojawić się wtedy, kiedy włosy zaczynają robić się grube i ciemne, przez co i widoczne. Pamiętaj jednak, że jest też opcja zaakceptowania wąsika. Nie każdemu musi on przeszkadzać i nie każda kobieta musi go usuwać. Jednak ten wpis, jest dla kobiet, które chcą poznać metody pozbycia się wąsika. Zapraszam!

Sposób na wąsik – depilacja laserowa

Najlepszą, ale też niestety najdroższą metodą pozbycia się wąsika jest depilacja laserowa. Wykonując zabiegi laserowe usuwamy macierz naszego włosa, dzięki czemu włoski nie odrastają. Czy zabieg jest bolesny? Może być. Wiązki lasera przenikają w naszą skórę, usuwając korzeń włosa przez co mogą powodować ból, który można porównać do strzelania gumką recepturką w ciało. Za to długość trwania zabiegu wynosi tylko 5 minut! Zaleca się przejście przez średnio 8 sesji, ale czasami dla pełnego efektu potrzebne jest nawet 10 sesji. Zabiegi wykonywane są co ok. 1,5-2 miesiące. 

Koszt jednej wizyty różni się od miasta w jakim wykonuje się zabieg i od salonu, ale średnia cena wynosi ok. 110 zł. Często opłaca się bardziej wykupić pełen zestaw zabiegów, ale wiąże się też to z wydaniem większej ilości pieniędzy “na raz”.

Jak pozbyć się wąsika – rozjaśnianie włosków

Gdy posiadamy włoski ciemne i cienkie, warto pomyśleć o rozjaśnieniu owłosienia. Włoski jasne są zdecydowanie mniej widoczne niż ciemne. Dlatego ten sposób będzie dobry dla osób, które nie chcą usuwać owłosienia, a tylko chcą je ukryć. Powstały już kosmetyki, dzięki którym możemy wykonać zabieg rozjaśniania wąsika, ale warto najpierw wypróbować sposobów domowych, tj.:

  • pasta z cytryny i jogurtu naturalnego (niehomegizowany) – łączymy 2 składniki ze sobą i nakładamy nad wargi. Trzymamy ok. 20 minut na twarzy, a następnie zmywamy pastę letnią wodą,
  • sok z pomidora – wyciskamy sok z pomidora i nakładamy go na wacik. Następnie kładziemy wacik w miejscu owłosienia. Zabieg wykonujemy codziennie. Efekt powinien się pojawić po ok. 5-10 zabiegach. 

Jak pozbyć się wąsika – plastry do depilacji

Używanie plastrów nasączonych pastą cukrową lub woskiem ma na celu usunięcie włoska wraz z cebulką. Należy pamiętać, że przed nałożeniem na ciało preparatu należy najpierw wykonać próbę alergiczną. Gdy już wiadomo, że nie jest się uczulonym na dany preparat, można na suchą i oczyszczoną skórę nakleić plaster (przyklejamy w kierunku, w którym rośnie włos). Następnie sprawdzamy czy plaster jest dobrze przyklejony na każdej jego części. W kolejnym kroku odrywamy plaster w przeciwnym kierunku rośnięcia włosa.

Efekt depilacji plastrem może utrzymać się nawet do 4 tygodni.

Redakcja ratujmykobiety.pl

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jak dobrać naszyjnik z agatem do stroju
Ruch Body Positive
kredyt bez zdolności kredytowej

Jesteś zainteresowany reklamą?