Strona główna
Lifestyle
Tutaj jesteś

Typy kolorystyczne – jakim typem urody jesteś?

7 lipca 2022 Typy kolorystyczne - jakim typem urody jesteś?

Typy kolorystyczne – dowiedz się jakim typem urody jesteś. Poznaj podział typów kolorystycznych opracowany przez Caroline Jackson, w którym staniesz się jedną z pór roku!

Typy kolorystyczne - jakim typem urody jesteś?

Wiosna, lato, jesień, zima – jak myślisz do której pory roku przynależy Twoja uroda? Caroline Jackson w książce “Color Me Beautiful” wydanej w 1987 roku podpowiada nam jakim typem urody jesteśmy oraz radzi w jakich kolorach będziemy wyglądać najlepiej!

Typy kolorystyczne – wiosna

Karnacja: jasna skóra z brzoskwiniową lub ciepłą żółtą tonacją; skóra szybko opala się na kolor brązowy

Kolor oczu: zielone lub niebieskie

Kolor włosów: średni, ciemny i złocisty blond; czasami również panie w brązowych włosach z delikatnymi pasemkami rudego bądź blondu

Makijaż dla tego typu urody powinien być delikatny. Najlepszym wyborem, jeśli chodzi o dobór kolorów w palecie cieni do powiek, są: beże, jasne brązy oraz złoto. Na usta Pani wiośnie zaleca się używanie szminek w odcieniach różu oraz błyszczyków.

W jakich kolorach ubrań najlepiej wygląda wiosna? Zdecydowanie w zieleni, w pudrowym różu, błękicie oraz w pastelowym fiolecie. Jakich kolorów powinna unikać wiosna? Czerni i szarości.

Jakim typem urody jesteś – lato

Karnacja: jasna, blado-beżowa lub prawie mleczna cera; skóra opala się najpierw na czerwono

Kolor oczu: szaro-niebieskie, szaro-zielone, szaro-piwne, błękitne, szare

Kolor włosów: włosy brąz jasno lub ciemnobrązowe, platynowy blond, czerń z elementami szarości

Z pewnością makijaż dla tego typu urody powinien podkreślać oczy. Zalecane jest podkreślenie oka kredką lub eyelinerem. Pani lato na oczy powinna nakładać cienie do powiek w kolorach szarości, mlecznego brązu, jasnego różu. Na usta zaleca się stosowanie szminek w kolorze delikatnego różu, bordowego lub czerwieni.

W jakich kolorach ubrań najlepiej wygląda typ urody lato? Najlepiej Pani lato będzie wyglądać w chłodnych odcieniach ubrań oraz w takich kolorach jak: kawa z mlekiem, mleczny brąz, różowy, lawendowy fioletowy. Zatem jakich kolorów ten typ kolorystyczny powinien unikać? Zdecydowanie ciepłych i jaskrawych kolorów.

Typy kolorystyczne – jesień

Karnacja: ciepły, jasny odcień skóry; piegi w ciepłych kolorach; opala się na czerwono

Kolor oczu: brązowy, piwny, zielony, oliwkowy

Kolor włosów: odcienie rudego, ciepłe brązowe lub kasztanowe

Makijaż dla tego typu urody powinien być wykonany właśnie kolorami jesieni. Przy wyborze palety cieni do powiek najlepiej wybrać kolory zielone, brązowe, oliwkowe i złote. Podkreślając usta dobrze sprawdzą się pomadki w kolorze czerwieni, brązu i pomarańczy.

W jakich kolorach ubrań najlepiej wygląda typ urody jesień? Oczywiście do twarzy jesieni jest w kolorach: brązowy, zielony, oliwkowy, rudy, pomarańczowy i czerwony. Jakich kolorów powinna unikać Pani jesień? Z pewnością są to kolory zimne, czerń, biel oraz róż.

Jakim typem urody jesteś – zima

Karnacja: chłodne odcienie skóry – zarówno jasne jak i oliwkowe

Kolor oczu: intensywny niebieski lub zielony

Kolor włosów: ciemny brąz i czerń

Wybierając cień do powiek zima powinna wybierać kolory granatowe, szare i srebrzyste. Na usta ten typ urody powinien nakładać chłodne odcienie różu i czerwieni. 

W jakich kolorach ubrań najlepiej wygląda Pani zima? Zdecydowanie kolor śniegu, czyli czysta biel, jest tym na co zima może sobie pozwolić. Do twarzy jej również w bordowym, granatowym i fioletowym. Za to, z pewnością, Pani zima powinna unikać zakładania ubrań w kolorze złotym.

Redakcja ratujmykobiety.pl

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jak dobrać naszyjnik z agatem do stroju
Ruch Body Positive
kredyt bez zdolności kredytowej

Jesteś zainteresowany reklamą?